Apie mus rašo

11-19 Dovanos iš Punsko10-05 Dovanos iš Visagino10-01 Dovanos iš Daugėliškio08-29 Dovanos iš Žiobiškio

IMG_2855

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ačiū Žiobiškiečiams už šiltą koncertą. Iki kitų kartų!08-28 Anykšta.lt

Kazimieras Jakutis lanko po pasaulį išsibarsčiusius Lietuvius

 

Kažkaip anykštėnai šią vasarą pasuko į Rusijos pusę. Vienas iš jų – bardas Kazimieras Jakutis, kuris šiuo metu lankosi Rusijos Altajaus krašte.

Apie kelionę K.Jakutis reguliariai pasakoja savo „Facebook“ paskyroje. K.Jakutis ne tik keliauja, bet ir vykdo tam tikrą socialinę misiją – ieško ten gyvenančių lietuvių ar jų palikuonių. „Altajaus krašte pirmas sutiktas lietuvių palikuonis – Vladimir Mikalauskas 1956m gimimo, sūnus Romualdo. Tremtinio sūnus. Jam ir įteikėm pirmą berželio šakelę. Lietuviškai jis moka tik „Laba diena“. Mama jo – rusė. Pragyvena iš lentų obliavimo. Turi dar sovietines dideles obliavimo stakles. Samdo 2 pagalbininkus. Dirba, kada yra užsakymų. Dešinę ranką dar jaunystėj nupjovė gateris. Turi specialų “rankos pakaitalą”. Šalia trobos augina kanapes, kurias labai mėgsta rūkyti. Įstatymo, kaip pats sakė: „Ir bijau, ir nebijau.“ Padovanojau EINA MŪSŲ LAIKAI (Vienas iš K.Jakučio dainų albumu, – aut.past.). Prašiau klausyt 4 dainą. Po 1,5 valandos paskambino ir susijaudinęs sakė, kad perklausė visas ir kad labai patiko.“, – apie šį susitikimą pasakojo K.Jakutis.
IMG_2812

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.anyksta.lt/naujienos/naujienos/53598-kazimieras-jakutis-altajuje-iesko-lietuvi08-16 Daina apie emigrantus

Tarsi virusas internete plintanti daina sujaudino emigrantus

„Matyt, netikėtai pačiam sau paliečiau jautrią temą“, – sako dainų autorius ir atlikėjas Kazimieras Jakutis-Pagulbis.

Kazimieras ir Vaida

Mėgėjiškai mobiliuoju telefonu nufilmuota ir kartu su marčia Vaida atliekama daina sujaudino emigrantę, kurios gyvenimo istorija ir tapo dainos sukūrimo atspirties tašku.

Vos per parą įrašą peržiūrėjo daugiau nei 66 tūkstančiai internautų.

Neseniai kartu su grupe Vokietijoje vietos lietuviams koncertavęs K.Jakutis susipažino su moterimi, kuri ne tik papasakojo savo išvykimo iš gimtinės istoriją, tačiau pasakė ir frazę, tapusią K.Jakučio dainos žodžiais.

„Ji sakė, kad aštuonerius metus jau gyvena Vokietijoje, tačiau jos sava ten dar nelaiko. Tuo tarpu Lietuvoje ji jaučiasi jau svetima. Tada, skrendant lėktuvu, ir gimė dainos žodžiai. Keista – juose nėra poezijos aukštumų, tačiau galbūt tai yra jautri, daugeliui lietuvių artima tema“, – sakė K.Jakutis.

Dainų autorius ir atlikėjas pasakoja, kad dažniausiai savo dainų vaizdo klipams jis samdo profesionalų komandą, jiems yra kuriami scenarijai, o filmavimams sugaištama daug laiko.

„Šį kartą viskas buvo atvirkščiai. Mūsų namuose Anykščiuose viešėjo mano sūnus Domas su šeima. Domas laiką leido su savo dukra, o mes su marčia Vaida nusprendėme nufilmuoti dainą.

Sode ant stovo pastatėme mobiliojo ryšio telefoną, ir abu kartu be jokių repeticijų sudainavome. Vaidai, kaip ir man, patinka dainuoti“, – pasakojo atlikėjas.

Tačiau mėgėjiškas vaizdo klipas sulaukė netikėtos reakcijos – žmonės juo dalinosi ir komentavo, prisimindami savo ar artimųjų emigracijos istorijas.

„Mano šeimoje emigracijos problema nėra aktuali. Vaikai sukūrė šeimas ir gyvena čia, Lietuvoje. Imu galvoti, kad pats iki šiol nesuvokiau mūsų šalies emigracijos dydžio“, – sakė atlikėjas.

Nors su emigrante, kurios istorija ir tapo dainos atspirties tašku, atlikėjas nebuvo pasikeitęs kontaktais, tačiau moteris dainą pati pamatė internete – ji suprato, kad kūrinys skirtas jai.

„Tai pirma daina, kuri yra skirta man“, – socialiniame tinkle rašė šiuo metu Vokietijoje gyvenanti moteris.

Penkias kompaktines plokšteles ir vieną DVD diską išleidęs atlikėjas kartu su grupe aktyviai koncertuoja įvairiuose Lietuvos regionuose.

Iš Aukštaitijos kilęs ir vieno iš jos kaimų – Pagulbio – sceninį slapyvardį pasirinkęs K.Jakutis dainuoja pagal savo, Antano Miškinio, Jono Strielkūno, Alfo Pakėno bei kitų poetų eiles.

Lietuviškų čiužinių gamybos įmonę „Lonas“ įkūręs K.Jakutis vėliau jos valdymą perleido sūnums, o pats pasinėrė į kūrybą.

Savo dainose autorius ir atlikėjas daug dėmesio skiria gimtajai Aukštaitijai, jis dainuoja apie meilę Lietuvai. Daug dėmesio kūrėjo dainose skiriama moterims – mylimajai ir mamai.

K.Jakučio koncertai išskirtiniai ir savo scenografija. Gyvą garsą ir „gyvas“ detales vertinantis K.Jakutis į koncertus vežiojasi specialiai jiems pagamintus žibinčius – šviesos šauklius, kuriuose dega žvakės ir kurie pagaminti iš senų durų ar sienojų.

Kartu su juo į koncertus keliauja ir autentiškos pirties durys iš Pagulbio sodybos Molėtų rajone – jos statomos prie įėjimo į koncertų sales.

„Mano vaikystės svajonė – stovėti scenoje su mikrofonu – tampa gyvenimu, pilnu ieškojimų, išgyvenimų ir atradimų. Keitėsi daug kas – mintys, žodžiai, žmonės ir net muzikos stilius.

Tačiau niekada nesikeitė potraukis muzikai. O dabar, netikėtai pats sau, atradau, kad reikia dainuoti ne tik apie meilę lietuviškam kaimui, apie meilę moteriai, tačiau prisiminti ir kitas temas, kurios, panašu, žmonėms yra ir artimos, ir jautrios“, – pasakojo K.Jakutis.

Netikėtai gimusią dainą apie emigraciją K.Jakutis ketina įtraukti į savo repertuarą ir dainuoti ją per koncertus.

Skaitytojų dėmesiui – K.Jakučio ir V.Jakutienės atliekama daina.

https://www.facebook.com/Pagulbis/videos/10155104890017981/

 

Apie mus parašė:

15min
delfi
Žmonės
TV3
Jonavos žiniosDovana iš Zyplių dvaro

Dovana iš Zyplių dvaroDovanos iš AnykščiųMūsų klausytojo Vido eilės

kazimierasDovanos iš Kauno

j-jakucio-atgarsiai-is-kaunoj-jakucio-atgarsiai-is-kauno