Naujienos

TURAS “STAPUKIOKO DAINA”

Šiemet po Lietuvą keliaus ne tik koncertinis turas, tačiau ir kaimo gyvenimo fragmentai, kuriuos K.Jakutis sudėjo į naująją savo knygą „Stapukioko daina“. Greta kitų novelių knygoje aprašomi ir Pagulbio kaimo žmonių charakteriai bei jų gyvenimo būdas – tarsi lengvais pirštais prisiliečiama prie kaimo žmonių būties ir buities.

ezgif.com-video-to-gif

 

Stapukiokas – šio kaimo gyventojas, turintis auksines rankas ir, anot gyventojų, tokią pačią gerklę.

„Tačiau kai jis, sėdėdamas sodyboje, užgrojo armonika, aš išgirdau jo gyvenimą. Jo neišsipildžiusias svajones, jo skausmą“, – sakė K.Jakutis.

Tiesa, ne visi kaimo gyventojai į K.Jakučio literatūrinius bandymus sureagavo teigiamai.

„Pamenu, kai parašiau pirmąją novelę apie Pagulbį, mano kaimynė Angelė supyko dėl to, jog aprašiau, kaip ji prie kelio deda akmenis, kurie trukdo pravažiuoti automobiliams“, – prisiminė knygos autorius.

Pagulbis K.Jakučiui nėra tik sodyba. Tai – kur kas daugiau.

„Pagulbis buvo ir liko mano aistra, o dabar aš dainuoju Pagulbį. Dainuoju Aukštaitiją“, – sako kartu su grupe koncertiniam turui besiruošiantis K.Jakutis.

Visi atlikėjo koncertai – nemokami, su specialiai paruoštomis dekoracijomis: mediniais šviesos žibinčiais, pirties durimis, kitais Aukštaitijos regionui būdingais akcentais.

K.Jakutis sako, kad dabar jam labiau tiktų kūrėjo, o ne verslininko vardas. Lietuviškų čiužinių gamybos įmonę „Lonas“ įkūręs ir daug metų jai vadovavęs K.Jakutis prieš kelerius metus verslą perdavė keturiems savo sūnums.

„O aš grįžau į Aukštaitiją. Grįžau dainomis, muzika, mintimis. Ir man gera, kai dalį Aukštaitijos savo dainomis, savo kūryba galiu dovanoti visiems. Nei dzūkai, nei suvalkiečiai ir net žemaičiai, atėję į koncertus, dėl to nepyksta“, – juokėsi iš Aukštaitijos kilęs ir joje užaugęs K.Jakutis.

Į muzikinius susitikimus „Stapukioko daina“ K.Jakutis su muzikantų grupe kviečia jau nuo spalio 15 – osios dienos:datos2

 

 

Kartu su K.Jakučiu scenoje gros ir dainuos Vaida Jakutienė (vokalas, perkusijos), Gediminas Legas (būgnai), Edvardas Rogoža (elektrinė gitara), Aurimas Driukas (boso gitara).

footer

Akustiniai Kazimiero Jakučio koncertai

Kazimiero-Jakucio-akustiniai-koncertai

 

Su pirmaisiais pavasario aidais į muzikines keliones leidžiuosi ir aš! Džiaugiuosi galėdamas pakviesti į pirmuosius šių metų koncertus, kurių metu lankysiuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje – Vokietijos lietuvių šventėje. Pasimatykime!

Kovo 11 d. (Akustinis koncertas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga)

12 val., Zyplių dvare (Beržų g. 3, Tubelių k., Lukšių sen., Šakių r.)

Įėjimas nemokamas.

Daugiau informacijos rasite čia.

Kovo 14 d. (Akustinis koncertas „Po Aukštaitijos dangumi“)

12 val., Kaišiadorių bibliotekoje (Gedimino g. 69)

Įėjimas nemokamas.

Daugiau informacijos: rasite čia.

Liepos 5 d. (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos koncertas su grupe)

Žagarėje (tikslus laikas ir vieta – netrukus).

Įėjimas nemokamas.

Daugiau informacijos: rasite čia.

Birželio 17 d. (Koncertas su grupe „Lietuvių kultūros dienose“)

Liudvigshafenas prie Reino, Vokietija (tikslus laikas ir vieta – netrukus).

Daugiau informacijos: rasite čia.

Prasideda „Gegužraibių“ turas po Lietuvą!

1

Džiugios naujienos visiems, išsiilgusiems nuoširdumo ir nostalgiškų jaunystės melodijų! Kazimieras Jakutis kviečia į romantišką muzikinę kelionę – turą po Lietuvą. Pasirodymai 13-oje šalies miestų skirti pristatyti jau penktąjį solinį atlikėjo albumą „Gegužraibės“. Dainų autorius pažada, kad klausytojų koncertuose lauks ne tik nauji kūriniai, bet ir naujai suskambėsiančios puikiai pažįstamos dainos, netrūks šiltų pašnekesių.

„Rudenį keičiasi ne tik gamta, jos spalvos, bet ir menininko kūryba. Vis ieškau ir atradęs naujus skambesius nekantrauju jais pasidalinti su žiūrovais. Noriu tikėti, jog muzikos garsais perduodamos mano vaikystės istorijos, prisiminimai ir džiaugsmo akimirkos ras kelią į kiekvieno širdį ir leis bent trumpam palikti kasdienybę“, – sako dainų autorius ir atlikėjas Kazimieras Jakutis.

Kartu su grupe K. Jakutis „Gegužraibes“ pristatys net 13 Lietuvos miestų ir miestelių:

1. ALANTA, spalio 15 d., 17 val., išlydėtuvės į koncertinį turą
Alantos technologijų ir verslo mokyklos didžioji salė, Technikumo g. 2, Naujasodžio k., Alantos s., Molėtų r.

2. JONAVA, spalio 17 d., 18 val.
Jonavos kultūros centras, Žeimių g. 15, Jonava

3. KĖDAINIAI, spalio 19 d., 18 val.
Kėdainių kultūros centras, J. Basanavičiaus g. 24, Kėdainiai

4. ŠIAULIAI,spalio 21 d., 18 val.
Šiaulių kultūros centras, Aušros al. 31, Šiauliai

5. ROKIŠKIS, spalio 29 d., 18 val.
Rokiškio kultūros centras, Respublikos g. 96, Rokiškis

6. PANEVĖŽYS, lapkričio 4 d., 18 val.
Panevėžio bendruomenių rūmų kultūros centro Mažoji salė, Kranto g. 28, Panevėžys

7. VISAGINAS, lapkričio 10 d., 18 val.
„Draugystės“ renginių salė, Parko g. 7, Visaginas

8. RASEINIAI, lapkričio 17 d., 18 val.
Raseinių kultūros centras, Vytauto Didžiojo g. 10, Raseiniai

9. MARIJAMPOLĖ, lapkričio 22 d., 18 val.
Marijampolės kultūros centras, Vilkaviškio g. 2, Marijampolė

10. VILNIUS, lapkričio 28 d., 18 val.
Klubas „Legendos“, Kalvarijų g. 85, Vilnius

11. KAUNAS, lapkričio 30 d., 18 val.
„Gistučio“ salė, Kovo 11-osios g. 26, Kaunas

12. ANYKŠČIAI, gruodžio 2 d., 17 val.
Anykščių kultūros centras, A. Baranausko a. 2, Anykščiai

13. UTENA, gruodžio 4 d., 15 val.
Utenos kultūros centras, Aušros g. 49, Utena

Sekite naujienas Kazimiero Jakučio Facebook paskyroje!

Kontaktinis telefonas pasiteirauti: +370 675 08816.

Iki susitikimo koncertuose!

Vienuolika nemokamų koncertų!

1

Koncertas – dovana

Dainų autorius ir atlikėjas K.Jakutis: „Dovanoju savo koncertus“
Koncertas – dovana, ir dar – galimybė laimėti prizus. Taip šį koncertinį sezoną žiūrovus į didžiąsias miestų kultūros centrų sales kviečia dainų autorius ir atlikėjas, verslininkas Kazimieras Jakutis.
Scenoje Pagulbio vardu prisistatantis muzikantas kartu su grupe šį rudenį ruošia koncertinį turą „Virš mano galvos“.
Meilė gimtajam kraštui ir prabėgusiam laikui, mamos vaikystės sapnai, širdies audros ir nauji atradimai, ir dar viskas, apie ką sunku kalbėti žodžiais, ir kas pasakoma tik dainomis – tokie bus K.Jakučio koncertai. Žiūrovai juos galės pamatyti ir išgirsti nemokamai. Tai – muzikanto dovana.
„Noriu dalintis savo kūryba, esu realistas ir suprantu, kad pilnas sales parduodant bilietus surinksiu maždaug po dešimties metų, o jei seksis gerai – gal ir anksčiau“, – sakė K.Jakutis.
2005 metais į sceną pirmą kartą užlipęs K.Jakutis sako, jog savo muzika ir dainomis į klausytojus eina iš lėto – be skandalų, be užsispyrusio brovimosi per laiką.
„Tai – iš mano patirties versle. Pats sukūriau čiužinių gamybos įmonę „Lonas“. Ji tapo žinoma maždaug per dvidešimt metų. Ėjome žingsnis po žingsnio, sprendimas po sprendimo. Lygiai taip pat – ir su muzika“, – sako K.Jakutis.
Keturias CD plokšteles ir vieną DVD diską bei knygą „Apeiginė liepa“ išleidęs K.Jakutis kartu su muzikantų grupe į koncertus kviečia jau nuo rugsėjo mėnesio.
– Kviečiam susipažinti su Kazimieru iš arčiau: https://lt.wikipedia.org/wiki/Kazimie…

 – Prisijunkit prie feisbuko: https://www.facebook.com/Pagulbis?fre…

 – Čia rasite daugiau Kazimiero kūrybos: https://soundcloud.com/pagulbis

 

Koncertai vyks šiuose miestuose:

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

Iki susitikimo koncertuose!                                                                                                              
Kontaktai pasiteiravimui: tel. +370 675 08816 arba asmeninėje K.J feisbuko paskyroje:  

 

Naujoje K.Jakučio-Pagulbio plokštelėje – 29 metų senumo dainos

Jei kūrybai būtų taikomas senaties terminas, dainų autoriaus ir atlikėjo bardo Kazimiero Jakučio-Pagulbio naujoji kompaktinė plokštelė „Jaunos dienos“, matyt, būtų priskirta šiai kategorijai. Naujoje plokštelėje autorius sudėjo ir tas dainas, kurios pirmą kartą jo lūpose nuskambėjo prieš 29 metus. Muzikantas sako, kad jo dainos neatsiranda iš nieko, o joms suaugti reikia laiko.

„Sakykim, daina „Nepilsiu kartėlio vynu“ gimė 1983 metais, kuomet iš Dūkšto Ignalinos rajone kartu su broliu važiavome į Rusiją pardavinėti obuolių. Tada buvo tokie laikai, kai žmonės kaime augindavo obuolius ir veždavo juos į tuometinį Leningradą parduoti. Būdavo, sukraunam obuolius, ir paskui traukiniais riedam pardavinėt. Trauknio kupė su broliu išgėrėm vyno. Jis užmigo, o manęs miegas neėmė. Tada gimė ši daina“, – prisiminė K.Jakutis.

Tačiau tik dabar, muzikantui subūrus grupę ir ėmus muzikuoti su kolegomis, ši daina atgimė naujam gyvenimui.

Daug K.Jakučio dainų primena gaisrą. Jos, gimusios, tačiau ilgą laiką neužaugusios staiga „užsidegdavo“ pačiose netikėčiausiose situacijose.

„Dainą „Išsiskyrimas“ sukūriau dar sovietmečiu. Tuomet dirbau baldų fabrike, ir mane išsiuntė į komandiruotę. Buvo be galo graudu – reikia palikti žmoną ir vaikus. Tada dainos muzika ir tekstas tiesiog susidėliojo savaime.

Ilgą laiką ją dainavau tik brazdindamas gitara, tačiau šiuolaikinio skambesio ir rimto jai įpūčiau Leipcige, Vokietijoje. Keliavome su žmona. Ji nuėjo į parduotvę apsipirkti, o man, laukiant jos požeminėje mašinų stovėjimo aikštelėje, staiga šovė mintis. Čia pat išsitraukiau lūpinę armonikėlę, gitarą ir užgrojau“, – apie dainos istoriją pasakojo K.Jakutis.

Dainų branda, anot kūrėjo, galbūt bus įdomi ir klausytojams, todėl K.Jakutis disko pakuotėje pateikė šią informaciją – kokia daina kada gimė, augo ir kada – suaugo. Pats muzikantas naują savo plokštelę vadina brandžiausia. Ji – jau penktoji.

„Dainas įrašėme kartu su muzikantais – jau dvejus metus koncertuoju ne vienas, o su grupe. Pats pamačiau, koks yra skirtumas tarp kviestinių muzikantų, kurie susiburia studijoje tik tada, kai reika įrašyti dainas, ir nuolatos grojančių kartu. Patys kūrėme dalį aranžuočių, man atrodo, kad ir muzika skamba jausmingiau. Ir tai – nieko keisto. Dainas, muziką, kiekvieną kūrinį reikia „išgroti“, pajausti“, – kalbėjo pašnekovas.

Plokštelėje „Jaunos dienos“ pirmą kartą nuskambėjo ir K.Jakučio marčios Vaidos balsas. Muzikantas sako nustebęs, kuomet pirmą kartą išgirdo jauną moterį dainuojančią: „Tai buvo nuoširdus, tikras, skaidrus balsas. Pasiūliau, o Vaida sutiko padėti man įrašyti kai kurias dainas“.

Kai kurioms dainoms žodžius K.Jakutis kuria pats, taip pat jo kūryboje vietą rado poetai Antanas Miškinis, Jonas Strelkūnas, Juozas Macevičius.

Jau suplanuoti ir plokštelės „Jaunos dienos“ pristatymo koncertai – K.Jakutis su grupe ketina aplankyti daugiau nei dešimt Lietuvos miestų.

 Jurgita Vilčinskienė

3-1 2-1 1-1

Pagulbio poezijos atlaiduose dainuos Arina, apie tėviškę kalbės vienkiemio poetai

Šiemet jau devintą kartą rengiamuose poezijos ir muzikos atlaiduose žiūrovai ne tik susipažins su autentiška Pagulbio (Molėtų r.) sodyba ir spaus ranką jos šeimininkui, tačiau klausysis Arinos su grupe koncerto.

Didžiojoje sodo scenoje, lauke koncertuosianti atlikėja sakė, kad kol kas dar nežinanti, kokia bus pasirodymo programa.

“Spręsim vietoj. Visų pirma norisi susilieti su gamta, su aplinka, įsijausti į renginio įdėją, temą, kuri šiais metais – tėviškė”, – kalbėjo atlikėja.

Verslininkas, įmonės “Lonas” vadovas ir Pagulbio sodybos šeimininkas bardas K.Jakutis sako, kad šie metai Pagulbio poezijos ir muzikos atlaidams – ypatingi.
“Atlaidai vyksta jau devintąjį kartą. Skaičius devyni – simboliškas. Juk ir kūdikis gimsta po devynių mėnesių”, – kalbėjo K.Jakutis.

Pagulbio poezijos atlaidai kasmet organizuojami tuo pačiu laiku – sekminių šeštadienį.

“Tad ir šiemet tradicijų nekeičiame – atlaidai vyks šį šeštadienį. Šių metų renginiui pasirinkome temą “Tėviškę laikyk visu pasauliu”. Tai – žodžiai iš Aukštaitijos vėliavos, tačiau man jie – labai gražūs, labai prasmingi”, – pasakojo K.Jakutis.

Pagulbio poezijos atlaidai prasidės kluone, kur paskaitą apie tėviškės reikšmę žmogaus gyvenime skaitys filosofas Andrius Konickis. Eiles skaitys vienkiemio poetai Jonas Balaišis, Romas Raila. Apie poetą Stasį Stacevičių pasakos ir jo eileraščius skaitys buvusi žmona, juodosios keramikos meistrė Teresė Jankauskaitė. Pirmoji atlaidų dalis baigsis K.Jakučio koncertu “Aukštaitijos dangui”.

Vėliau po apeigine Pagulbio liepą dainuos bardai, o vakare didžiojoje sodo scenoje vyks Aleksandro Belkino MAG’Grass grupės koncertas. Pagulbio poezijos ir muzikos atlaidus užbaigs Arina.

Pagulbis – autentiška sodyba Aukštaitijoje, įrengta senuoju aukštaitišku stiliumi. Ją verslininkas ir muzikantas K.Jakutis įsigijo maždaug prieš penkiolika metų. Po kelerių metų gimė idėja organizuoti poezijos ir muzikos atlaidus.

Apleistą ir vienišą sodybą Molėtų rajono kaime įsigijęs verslininkas ne tik įkvėpė jai gyvybės – Pagulbis tapo reiškiniu, jautrios sielos žmonių Meka. It mylimąją pamilęs Pagulbio kaimą K.Jakutis ir savo sceniniam slapyvardžiui pasirinko tą patį vardą – Pagulbis.

“Pagulbis – tai prabėgusi vaikystė su džiūstančio šieno kvapu, bičių dūzgesys ir medaus skonis. Tai – tėviškės prisiminimai”, – sakė K.Jakutis.

1368603801

Aukštaitijos dangų gabens į Žemaitiją

Rudens sezoną su koncertine programą pradedantis dainų autorius ir atlikėjas Kazimieras Jakutis-Pagulbis juokauja, kad iki šiol daug dėmesio skyręs savo mylimai Aukštaitijai, šį rudenį aplankys ir kitas Lietuvos vietas.

Su programa „Aukštaitijos dangui“ ir naujai išleistu DVD K.Jakutis ketina apsilankyti ne tik didžiuosiuose miestuose, šiaurės Lietuvoje, tačiau ir Žemaitijoje.

„Aukštaitijos dangų nuvešiu į Žemaitiją“, – juokavo atlikėjas.

Koncertus su žibinčiais pristatantis K.Jakutis itin daug dėmesio skiria dainų žodžiams ir koncerto nuotaikai.
„Mano dainose nėra banalių žodžių. Žodžiai neturi būti numesti, kaip gatvėje gulinti moneta. Žodžiai turi užpildyti erdvę, pasiekti klausančiuosius“, – sakė K.Jakutis.

Į koncertus atlikėjas vežasi ir žibinčius, kurias puošia sceną. Jautrios sielos menininkas žibinčiams suteikė ir vardus – Vikingas, Sūnus, Vienišas, Senolis, Pirties durys.

„Taip yra todėl, kad žibinčiai pagaminti ne iš paprasto medžio, o iš medžio, kuris buvo senose trobose. Tai – medis, matęs žmogaus gyvenimus, istorijas“, – pasakojo atlikėjas.

Dabartiniai žibinčiai kadais turėjo kitą „veidą“ – tai senos durys, sienojai ir kiti rakandai. Žibinčiams gaminti panaudoti statiniai iš keturių vietovių, tarp kurių – ir K.Jakučio tėviškė.
Koncertų metu žibinčiuose yra uždegamos žvakės – tai atlikėjui atrodo pats tikriausias ir jo kūrinių nuotaiką atspindintis apšvietimas.

Savo dainoms K.Jakutis dažniausiai renkasi poetų Antano Miškinio ir Jono Strielkūno eiles, taip pat kuria pats.
Koncertų metu K.Jakutis pristatys ir kartą išleistą DVD diską. Visas K.Jakučio ir jo grupės koncertas buvo nufilmuotas kone vienu atsikvėpimu per šiemet Pagulbio kaime (Molėtų r.) K.Jakučio senovinėje sodyboje vykusius tradicinius „Poezijos atlaidus“.

Ankstesniais metais K.Jakutis yra išleidęs tris kompaktines plokšteles – „Jei negaliu aš turėti tavęs“, „Iš tos nakties“, „Eina mūsų laikai“, taip pat poezijos knygą „Apeiginė liepa“.

Dainų autorius ir atlikėjas K.Jakutis sakosi gyvenąs du gyvenimus. Vienas jų – vadovavimas čiužinių gamybos bendrovei „Lonas“ ir verslo plėtra. Kitas – nostalgija senam lietuviškam kaimui, ilgesys praėjusiam laikui ir muzikai.
Jos vedamas prieš dešimtmetį verslininkas įsigijo seną sodybą Pagulbio kaime ir jį pavertė ne tik ta vieta, kurioje pats ieško ramybės, tačiau kiekvienais metais per Sekmines organizuoja ir „Poezijos atlaidus“.

K.Jakutis-Pagulbis: „Žodžiai neturi būti numesti, kaip moneta gatvėje“

Rudens sezoną su koncertine programa „Aukštaitijos dangui“ pradedantis dainų autorius ir atlikėjas Kazimieras Jakutis-Pagulbis, iki šiol daug dėmesio skyręs savo mylimai Aukštaitijai, šį rudenį aplankys ir kitas Lietuvos vietas.

Koncertų metu K.Jakutis pristatys ir pirmą kartą išleistą DVD diską. Visas K. Jakučio ir jo grupės koncertas buvo nufilmuotas kone vienu atsikvėpimu per šiemet Pagulbio kaime (Molėtų r.) K.Jakučio senovinėje sodyboje vykusius tradicinius „Poezijos atlaidus“.

Koncertus su žibinčiais pristatantis K.Jakutis itin daug dėmesio skiria dainų žodžiams ir koncerto nuotaikai: „Mano dainose nėra banalių žodžių. Žodžiai neturi būti numesti, kaip gatvėje gulinti moneta. Žodžiai turi užpildyti erdvę“, – sakė K.Jakutis.

Į koncertus atlikėjas vežasi ir žibinčius, kurias puošia sceną. Dabartiniai žibinčiai kadais turėjo kitą „veidą“ – tai senos durys, sienojai ir kiti rakandai. Žibinčiams gaminti panaudoti statiniai iš keturių vietovių, tarp kurių – ir K.Jakučio tėviškė.

Pagulbyje vyks tradiciniai poezijos atlaidai

Paskutinį gegužės šeštadienį, per Sekmines muzikos, poezijos ir lietuviško kaimo mylėtojai jau tradiciškai kviečiami į Molėtų rajone Pagulbio kaime vyksiančius poezijos atlaidus. Šiemet poezijos ir muzikos šventę atranda ir žinomi šalies muzikantai – Pagulbyje koncertuos Erica Jennigs ir Jurgis Didžiulis.

Šventės šeimininkas verslininkas ir kūrėjas Kazimieras Jakutis-Pagulbis sako, kad aštuntąjį kartą rengiami poezijos atlaidai ne tik įgauna ryškesnes formas, tačiau ir sutraukia vis didesnį būrį žiūrovų ir dalyvių.

Atradęs šį Aukštaitijos kampelį ir apleistą sodybą pavertęs poezijos ir muzikos vieta, kartu su kauniečiu poetu, knygos apie Paulių Širvį autoriumi Alfu Pakėnu verslininkas nutarė, jog Pagulbį turėtų pažinti ne tik artimi K.Jakučio draugai, tačiau ir visi muzikos ir poezijos mylėtojai.

Šiemet renginys bus skiriamas Molėtų krašto kūrėjams, po apeigine sodybos liepa vyks bardų pasirodymai, o specialiai sumontuotoje scenoje gros bardai. Renginyje pasirodys alternatyviojo roko grupės „Atika“ ir „Arbata“, K.Jakutis-Pagulbis su grupe.

Poetai kviečiami į Pagulbio rojalio kambarį, o Molėtų krašto kūrėjai savo pasirodymus surengs kluone.

„Pagulbyje žmonės randa tai, ką kadaise jame radau ir teberandu aš pats – šieno kvapą, bičių dūzgesį, tikrą aukštaitišką kaimą, o svarbiausia – prabėgusios vaikystės prisiminimus. Laikas, praleistas Pagulby – tai ilgesys, kuris tave lydės kasdienybėje ir kuriuo gydysiesi, kai susops širdį nuo negrabiai prabėgančio Gyvenimo“, – sakė verslininkas ir poetas K.Jakutis.

Autentiškoje Aukštaitijos sodyboje poezijos atlaidai vyks gegužės 26-ąją, šeštadienį. Šventės pradžia – vidurdienį, pabaiga – vidurnaktį.

Šventės programa:
12 val. – Molėtų krašto kūrėjai
13.30 val. – Jurgis Didžiulis ir Erica Jennigs
15 val. – bardų dainavimai ir poetų skaitymai
19 val. – alternatyviojo roko grupė „Atika“
20.30 val. – alternatyviojo roko grupė „Arbata“
22 val. – Pagulbis ir grupė

Daugiau informacijos: www.pagulbis.lt arba Kazimieras Jakutis, tel. 8-687 32420.

Ištylėtos Pagulbio dainos

Iki giliausios širdies kertelės aukštaitis, dainų autorius, kūrėjas ir atlikėjas Kazimieras Jakutis–Pagulbis žvelgia į šių metų kalendorių ir rodo dienas, kuriomis numatyti koncertai Biržuose, Kėdainiuose, Vilniuje, Panevėžyje… Su grupe į koncertinį turą iškeliaujantis Pagulbis nekantriai laukia susitikimo ir su MIESTAS klausytojais. Todėl radę progos pasikalbėti su kūrėju teiraujamės, ko gali tikėtis žmogus, atėjęs į Pagulbio su grupe koncertą?

„Ne sykį esu patyręs, kad su mūsų kūrybą pirmą kartą susipažinę žmonės nustemba: „Kodėl aš anksčiau Jūsų nežinojau? Kodėl negirdėjau apie Pagulbį? Džiugu, kad tampame maloniu atradimu. Tačiau dauguma mūsų klausytojų ateina ne pirmą kartą arba nešini draugų, pažįstamų, artimųjų rekomendacijomis“, – sako betarpiško bendravimo ir individualaus muzikos pajautimo atmosferą koncertuose kuriantis menininkas K. Jakutis.

Jei tiki

K. Jakutis koncertinę veiklą pradėjo 2005 m., dabar jau sulaukė klausytojų ir kolegų įvertinimo. Paklausus, kada pajuto savo, kaip kūrėjo, brandą, Kazimieras prisimena neseniai festivalyje „Mėnuo Juodaragis“ įvykusį pokalbį su poetu Stanislovu Zacharovu.
„Stanislovas pasakė be galo reikšmingą mintį: „Ar atlikėjui yra tas pats, jei jis dainuoja dviem žmonėm, dvidešimčiai žmonių ar dviem tūkstančiam žmonių? Tas pats. Bet tik tada, jei tiki tuo, ką darai.“ Išgirdau šią Stanislovo mintį ir supratau, kokia didelė tiesa! Dar prieš 10 m. būčiau šia tiesa nepatikėjęs, o dabar jaučiuosi būtent taip“, – sako Kazimieras.

Sugrįžta

Į Pagulbio koncertus ateinantys klausytojai sako kiekvieną atliekamą kūrinį kaskart išgyvenantys kitaip – tuo įsitikinu ir aš. Koks jų atliekamas žanras? Kūrėjas ir pats negali atsakyti į šį klausimą, o ir priskirti vienam žanrui savęs nenorėtų.
„Pagulbis“ koncertuose atlieka kūrinius, gimusius iš K. Jakučio ir poetų Jono Strielkūno, Antano Miškinio, Alfo Pakėno, Vytauto Rudoko, Mykolo Karčiausko eilių. Tačiau jautriausia „Pagulbio“ repertuaro styga – namai, gimtinė, kaimas, Aukštaitija.

Sugrįžtu į Tave vėlei žvaigždės žibės
Į tamsybes nuskendusiai viduržiemio šaliai
Lyg belaisvis koksai virš juodosios gelmės
Vėl žiūrėsiu aukštyn, kur dievai visagaliai

Ir atrodys, kad nieko nebebuvo daugiau
Tik troškimas toksai su erdvėm susilieti
Sugrįžtu į tave Aukštaitijos dangau
Laukti gimstančio dievo ir tylėti tylėti.

(Ištrauka iš Jono Strielkūno eilėraščio „Aukštaitijos dangui“)

„Mano kūryboje yra ryškūs visi man artimi dalykai – prisirišimas, nostalgija, gedėjimas praeities, kuri nebegrįš. Ilgiuosi net ir tų dalykų, kurių nemačiau – man tenka sapnuoti tėvų vaikystės kaimą. Esu kilęs iš kaimo, mano tėvai buvo valstiečiai, esu kaimietis ir kitokiu niekada nebebūsiu. Todėl kaimo motyvas, jo vaizdiniai man yra be galo artimi“, – taria K. Jakutis ir nutyla.
Tokių gyvenimą bylojančių tylėjimo akimirkų mūsų pokalbyje buvo daug. Rašydama straipsnį suprantu, kad tikrojo jausmo, kuris aplanko bendraujant su autoriumi perteikti vargu ar pavyks. Geriau užsukime į koncertą.