TURAS “STAPUKIOKO DAINA”

Šiemet po Lietuvą keliaus ne tik koncertinis turas, tačiau ir kaimo gyvenimo fragmentai, kuriuos K.Jakutis sudėjo į naująją savo knygą „Stapukioko daina“. Greta kitų novelių knygoje aprašomi ir Pagulbio kaimo žmonių charakteriai bei jų gyvenimo būdas – tarsi lengvais pirštais prisiliečiama prie kaimo žmonių būties ir buities.

ezgif.com-video-to-gif

 

Stapukiokas – šio kaimo gyventojas, turintis auksines rankas ir, anot gyventojų, tokią pačią gerklę.

„Tačiau kai jis, sėdėdamas sodyboje, užgrojo armonika, aš išgirdau jo gyvenimą. Jo neišsipildžiusias svajones, jo skausmą“, – sakė K.Jakutis.

Tiesa, ne visi kaimo gyventojai į K.Jakučio literatūrinius bandymus sureagavo teigiamai.

„Pamenu, kai parašiau pirmąją novelę apie Pagulbį, mano kaimynė Angelė supyko dėl to, jog aprašiau, kaip ji prie kelio deda akmenis, kurie trukdo pravažiuoti automobiliams“, – prisiminė knygos autorius.

Pagulbis K.Jakučiui nėra tik sodyba. Tai – kur kas daugiau.

„Pagulbis buvo ir liko mano aistra, o dabar aš dainuoju Pagulbį. Dainuoju Aukštaitiją“, – sako kartu su grupe koncertiniam turui besiruošiantis K.Jakutis.

Visi atlikėjo koncertai – nemokami, su specialiai paruoštomis dekoracijomis: mediniais šviesos žibinčiais, pirties durimis, kitais Aukštaitijos regionui būdingais akcentais.

K.Jakutis sako, kad dabar jam labiau tiktų kūrėjo, o ne verslininko vardas. Lietuviškų čiužinių gamybos įmonę „Lonas“ įkūręs ir daug metų jai vadovavęs K.Jakutis prieš kelerius metus verslą perdavė keturiems savo sūnums.

„O aš grįžau į Aukštaitiją. Grįžau dainomis, muzika, mintimis. Ir man gera, kai dalį Aukštaitijos savo dainomis, savo kūryba galiu dovanoti visiems. Nei dzūkai, nei suvalkiečiai ir net žemaičiai, atėję į koncertus, dėl to nepyksta“, – juokėsi iš Aukštaitijos kilęs ir joje užaugęs K.Jakutis.

Į muzikinius susitikimus „Stapukioko daina“ K.Jakutis su muzikantų grupe kviečia jau nuo spalio 15 – osios dienos:datos2

 

 

Kartu su K.Jakučiu scenoje gros ir dainuos Vaida Jakutienė (vokalas, perkusijos), Gediminas Legas (būgnai), Edvardas Rogoža (elektrinė gitara), Aurimas Driukas (boso gitara).

footer